אנחנו כאן בשבילכם חייגו :

072-3719770

ביטוח בריאות קולקטיבי – מה זה אומר וכיצד הוא משפיע עלינו?

כל אחד מאיתנו מכיר את המונח של ביטוח בריאות משני צדדים. צד אחד מקושר לביטוח של קופת חולים, כזה שכל אחד מאיתנו חייב שיהיה לו מתוקף חוק בריאות ממלכתי, צד אחר מקושר לביטוח פרטי שרבים מאיתנו בוחרים לעשות אותו על מנת להשלים את כל מה שאין במסגרת ביטוח של קופת חולים. לצד שני הביטוחים הנ"ל, יש עוד סוג של ביטוח בריאות.

 

הסוג השלישי הוא ביטוח בריאות קולקטיבי. מדובר על תוכניות ביטוח שמקומות עבודה מציעים לעובדים שלהם. אלו תוכניות ביטוח שכל עובד במקום עבודה אשר מציע תוכנית כזו, יכול לקבל כחלק מהתנאים שהוא מקבל. חברות הביטוח מציעות למקומות עבודה שורה ארוכה של סוגי ביטוח קולקטיב, מתוך כוונה שהם יצטרפו אליהן וכך יוכלו לבטח את העובדים שלהם דרכן.

 

הביטוח עובד באופן הבא, מדובר בתוכנית ביטוח בריאות קולקטיבי שמציע מכסה רחבה של כיסויים בהתאם לקבוצת הגיל של המבוטחים, ולא פעם גם של בני משפחתם. למשל, הפוליסה יכולה לכלול כיסויים לבדיקות הריון עבור נשים שנמצאות בגיל הפוריות ועוד שורה ארוכה של כיסויים אחרים שקשורים למצב רפואי שעונה לצרכים של העובדים על פי הגיל שלהם.

 

צריך לומר שיש שני סוגים של ביטוחי בריאות קולקטיביים. סוג אחד נבנה בהתאם לצרכים של העובדים, סוג אחר לעומת זאת, הוא כללי ואיננו מותאם לצרכים שלהם. ישנן חברות שמאפשרות גם להכניס כיסויים נוספים דרך הרחבות שונות. חברות ביטוח מעניקות גם הטבות שונות למקומות העבודה, למשל, עלות ביטוח נמוכה יותר מפוליסות פרטיות וכן יש חברות שלא דורשות גם הצהרת בריאות, כך שעובדים עם בעיות רפואיות שונות, יכולים גם הם לקבל את הפוליסה (דבר שבמקרה של פוליסה פרטית הוא בלתי אפשרי)

 

מדוע משתלם לעשות ביטוח בריאות קולקטיבי

אנחנו נסתכל בנקודה זו על שני הצדדים, קרי מקומות עבודה מצד אחד, והעובדים מצד שני.

 

מבחינת מקום העבודה, הרי שהמעסיק משיג דרך מתן הטבה של ביטוח בריאות קולקטיבי שלושה יעדים עיקריים. ראשית, הוא מעניק הטבה לעובדים, דבר שיכול לשפר את היחס שלהם למקום העבודה, את הפריון, את כל הקשר בין העובד למקום העבודה. שנית, הוא משיג נאמנות למקום, מאחר ולא כל עסק מציע זאת, אז העובד לא ימהר לעזוב מעסיק שכן מציע לו את זה, שלוש, בעזרת ביטוח כזה העובד יזכה לטיפולים רפואיים איכותיים, דבר שיכול למנוע היעדרויות וחיסורים. חשוב לומר עוד, שיש מעסיקים שמעניקים הטבה זו על חשבון תוספת שכר.

 

מבחינת העובד, זה די ברור מה הוא מקבל מהטבה שכזה. אפשרות ליהנות מביטוח בריאות עם כיסויים נרחבים, במקרים רבים הביטוח מכיל גם בני משפחה (ילדים), הוא נהנה מאפשרות לקבל ביטוח בריאות במחיר מוזל מזה שהוא צריך לרכוש באופן פרטי, אפשרות ליהנות מטיפולים ברמה גבוהה.

קידום אתרים
דילוג לתוכן